Ceník

  • AM
  • A1
  • A2
  • A
Skupina AM
Skupina AM
Skupina AM opravňuje k řízení lehkých čtyřkolek, mopedy a malých skútrů. Získání skupiny AM obvykle vyžaduje teoretickou a praktickou výuku, s věkovým omezením kolem 15 let. Skupina AM je ideální pro mladé řidiče, kteří chtějí získat první řidičský průkaz a zkušenosti s malými motorovými vozidly.
Skupina A1
Skupina A1
Skupina A1 řidičského průkazu opravňuje k řízení lehkých motocyklů s maximálním výkonem do 11 kW a poměrem výkon/hmotnost do 0,1 kW/kg. Skupinu A1 je možno řídit od 16 let. Žadatelé musí absolvovat teoretickou a praktickou výuku, včetně závěřečných zkoušek. Po získání řidičského průkazu skupiny A1 jsou řidiči oprávněni řídit motocykly této kategorie.
Skupina A2
Skupina A2
Zde jsou zařazeny motorky (i s postranním vozíkem) o výkonu nejvýše 35 kW a s poměrem výkon / hmotnost nejvýše 0,2 kW na kilogram, které neprošly úpravou z motocyklu s více než dvojnásobným výkonem. Pokud získáte řidičské oprávnění na skupinu A2, můžete řídit i slabší motorky a vozidla ze skupiny A1. Žadatelé musí absolvovat teoretickou a praktickou výuku, včetně závěrečných zkoušek. Po získání řidičského průkazu skupiny A jsou řidiči oprávněni řídit motocykly této kategorie.
Skupina A řidičského průkazu umožňuje řídit motocykly bez ohledu na výkon nebo hmotnost. Tuto skupinu je možno řídit od 20/24 let. Žadatelé absolvují teoretickou a praktickou výuku na motocyklu. Žadatelé musí absolvovat teoretickou a praktickou výuku, včetně závěrečných zkoušek. Po získání řidičského průkazu skupiny A jsou řidiči oprávněni řídit motocykly této kategorie.